Mykologický klub Salaš

Vítejte milí houbaři,

abychom Vám přiblížili naši činnost, zřídili jsme tyto informativní webové stránky, pro snažší komunikaci a nejnověší informace o našich akcích, aby Vám již neunikla žádná výstava, přednáška či mykologická vycházka a další akce, které se každoročně pořádají v naší režii...

...ale abychom se trochu představili, tak jenom malá zmínka o počátcích založení našeho "spolku houbařů". Na počátku všeho je malebná dědinka Salaš, ležící v úpatí Chřibů, která Vás okouzlí svým klidným a pohodovým životem. Zde mezi vlídnými a milými lidmi, kteří rádi chodí na houby a do přírody vůbec se zrodil nápad založit zde Mykologický spolek ve kterém je registrováno již na 45 mykologů nejen ze Salaše, ale i okolních obcí a měst, včetně externích a čestných členů z celé ČR.

Dnes, téměř po pátnácti letech se toho podařilo opravdu hodně...základem je každoroční pořádání Mykologických výstav na Salaši, Štěpánské košty hub, účast na Slavnostech vína v Uherském Hradišti, mykologické vycházky po Chřibech za účasti předních mykologů z ČR a spoustu jiných účastí na menších či větších kulturních akcích ať už přímo na Salaši nebo v Uherském Hradišti.

Samotné houbaření není jenom sbíraní hříbků a hub, ale předevší vztah k přírodě samotné, procházkou po chřibských kopcích jistě příjemně unavíte své tělo a pročístíte mysl, ovšem je třeba se o ni i starat a udržovat, protože pořád se najde spousta nezodpovědných občanů, kteří v našich lesích nechávají spoustu civilizačních odpadků.

Ale abychom tak trošku shrnuli ten letošní houbařský ročník v chřibských lesích, který na první pohled vypadal dobře z hledniska dešťů, byl nakonec velmi špatný a hřiby ne a ne vyskočit na povrch, tak doufejme, že na výstavě se nám sejde opět velké množství hub a všichni si příjdou na své.

 

Těšíme se tedy na vaši návštěvu na letošní vystavě hub...

Krásný den Vám přeje Mykologický klub Salaš